Polyester Elyaf Pamukun Rolü

- Aug 23, 2019-

Polyester elyaf pamukunun rolü

Metal yorgunluğunun nedeni, metal içerisindeki düzensiz yapı nedeniyle meydana gelir ve bu durum stres iletiminde dengesizliğe neden olur ve bazı yerler stres yoğunlaşma alanları olur. Aynı zamanda, metal içindeki kusurlarda çok sayıda küçük çatlak vardır. Kuvvetin sürekli hareketi altında, çatlak daha da büyüyecek ve gerilmeyi iletebilecek malzemenin parçası daha az ve daha az hale gelecektir ve metal parça, kalan parça yükü iletmeye devam edinceye kadar tamamen tahrip olacaktır. .

Uzmanın belgelendirmesine göre, uzun süre boyunca çeşitli dış kuvvetlerin tekrarlanan hareketi altında herhangi bir metal türü yorgunluğa sahip olacak ve yorulma meydana geldiğinde, geri kazanamama nedeniyle ciddi sonuçları olacaktır. 150 yıldan daha fazla istatistiklere göre, metal parçalardaki hasarın% 80'inden fazlası yorgunluktan kaynaklanıyor. Günlük yaşamımızda, metal yorgunluğu olgusuna da neden olmaktadır. Örneğin, yolda yürüyen bisiklet aniden ön çatalı kırarsa, uçak topraklandığında kürek iki dereceye ayrılır. En basit analoji için, ince bir tel tekrar tekrar on kez bükülmekte ve bükülmekte kırılacaktır. sebep.

Günlük sürüş sürecinde otomobilin şasesi kaçınılmaz olarak yüzlerce hatta binlerce titreşime maruz kalıyor. Otomobilin emniyet ve transfer değeri nedeniyle metal yorgunluğuna ve en değerli korumaya en açık olanıdır. Orta şasi büyük bir faktördür. Kasa ses yalıtımlıysa, ses yalıtıcı pamuğun iyi ses emici ve şok emici etkisi, kasanın titreşimini etkili bir şekilde yavaşlatan ve kasanın metal yorgunluğunu ortadan kaldıracak şekilde kasaya yapışır.

4, iyi su geçirmezlik performansı, sac korozyonunu önlemek için.

Ekonomik otomobilin su geçirmezliği genellikle yüksek değildir. Otomobil kapısı yıkama veya yağmurlamadan hemen sonra açılırsa, çoğu kapıdaki su damlacıklarını ve su sızıntısını açıkça görebilir, bazen birkaç gün kurumayabilir ve süre uzar. Kapı sacını paslamak kolaydır; kapı ses geçirmez olduktan sonra, ses yalıtımı pamuğu doğrudan kapı sacına yapışır ve ses geçirmez pamuğun iyi su geçirmezlik performansı su buharı ve kapı metal levhası arasındaki teması etkili bir şekilde önler ve paslanmayı önleyici bir rol oynar.


Bir çift:Yapım metodu Sonraki:Ses Yalıtımı Pamuk Prensibi