Polyester Elyaflı Pamukların Kurulumu

- Aug 23, 2019-

polyester elyaf pamuk montajı

Otomobilin içindeki gürültü genellikle mal sahibi tarafından ihmal edilir. Çin'de satılan ana modeller hala düşük kaliteli modeller olduğundan ve birçok yerli otomobil piyasaya sürüldüğü için, “uygun Çin yol koşulları” için süspansiyon sisteminin yüksekliği ve gücü arttırılmıştır. Böylece daha fazla pürüzsüzlük ve gürültü olacaktır. Tabii ki, kötü malzeme seçimi ve montaj kalitesi (özellikle ekonomik modeller), daha eski starterler ve aerodinamik araba şekilleri, iyi ses yalıtımlı ithal arabalarda bile yerli otomobillerin yüksek gürültüsünün sebeplerinden biridir. Çin versiyonunun “düşük maliyeti” nedeniyle, yabancı ülkelerde aynı modelin orta ila düşük seviyesine gelebilir.

Arabalar eve yavaş yavaş girerken, araba sahipleri sürüş kalitesine gittikçe daha fazla önem veriyor ve sürüş sırasında gürültüye daha fazla önem veriyorlar. Aslında, kabin içindeki gürültü araçtaki yolcuların konuşmasını, müzik dinlemesini ve hatta sürüş hissini etkilemek için yeterli.

Farklı bir araba gürültüsünün özellikleri ve tek bir arabanın farklı bölümlerindeki gürültü kaynakları farklıdır. Bunlar arasında, başlatıcı gürültü en büyük oranı oluşturmaktadır. Motor bölmesi kapağının, yangın duvarının, eteklerin ve çamurlukların titreşiminden ve sızdırmazlığından sonra, motor odasının gürültüsü etkin bir şekilde kontrol edilebilir ve azaltılabilir ve motorun gürültüsü azalır. .

Yol koşullarının kademeli olarak iyileşmesiyle birlikte, yüksek hızlı araçların gürültüsü de bir başka önemli gürültü kaynağı haline gelmiştir. Arka bagaj büyük bir ses kaynağıdır. Büyük iç boşluğu nedeniyle, büyük oranda rezonansa girecek ve ardından koltuğun sırtlığı iyi bir ses yalıtımı malzemesi değildir. Bu nedenle, arka bagajdaki gürültü azaltma ve gürültü işlemesinin durdurulması daha önemlidir. Aracın sürüşü sırasında üflenen hava perdesi tarafından üretilen çarpışma ve sürtünme sesine gelince, rüzgar gürültüsü olarak da bilinir. Ana ve elden çıkarma kısmı kapıdır. Kapıya sadece titreşim sönümleyici ve ses emici malzemeler yerleştirmek değil, aynı zamanda kapının sızdırmazlığını artırmak için de gerekli değildir.


Bir çift:Ses Yalıtımı Pamuk Prensibi Sonraki:Ses Emici Arasındaki Fark