Yapım metodu

- Aug 23, 2019-

Yapım metodu

Daha önce de belirtildiği gibi, otomobilin içindeki can sıkıcı gürültü yaratıcı, şasi, rüzgar gürültüsü ve vücut rezonansından başka bir şey değildir. Yerli otomobil ses yalıtımı teknolojisi, izole edilmiş gürültüye ulaşmak ve sessiz bir iç mekan oluşturmak için bölmeye girmek üzere önleme ve kontrolü durdurmak için bu gürültü kaynaklarına dayanmaktadır. Ayrıntılı yapım yöntemi:

(1) Yapıştırıcı ses geçirmez pamuk, başlatıcı nacelle kapağına takılır. Ses geçirmez pamuk, başlangıç makinesinin çalışması sırasında gürültüyü büyük miktarda emebilir ve ayrıca ısı yalıtım işlevine sahiptir. Motor bölmesi kapağının üst katını etkili bir şekilde koruyabilir ve uzun süre kullanımda üst katın solmasını önleyebilir. .

(2) Ana işlevi merkezi şasiyi ve alt şasi parçalarını gevşetmek olan merkezi şasi ve aracın arka bölme şasisine titreşim sönümleyici ses yalıtımlı paspaslar ve su geçirmez ses yalıtımlı pamuk + şok emici pedler eklemek yüksek hızda sac yapı parçaları nedeniyle bagaj bölümünün. Titreşimin neden olduğu rezonans, lastiğin dönüşünden kaynaklanan yol gürültüsünün iletimini azaltır ve egzoz sesinin neden olduğu arka bölmenin rezonans ses basıncını azaltır.

(3) Kapı trim paneline, araba sürerken incelme nedeniyle kapı sacının rezonansını azaltabilecek, kapı trim panelinin ve parçaların gevşekliğini azaltabilecek ve aracı azaltacak şekilde butil kauçuk ve ses yalıtımlı pamuk uygulayın. Zorlu yol koşullarında metal yorgunluğundan ve gövde bükülmesinden kaynaklanan daha uzun veya uzun vadeli bulanıklık.

(4) Kapı döşemesinin iç yüzeyine bir ses yalıtımlı pamuk tabakası koyun, titreşim sönümleme pedini kapı panelinin iç kısmına takın ve kapı ve kapı çerçevesinin sızdırmazlığını artırmak için kapı contasını ekleyin . Bu tür bir konstrüksiyondan sonra, sadece kapının sağlamlığını arttırmakla kalmaz ve rezonans sesini azaltır, aynı zamanda yüksek hızda aracın rüzgar sesini de etkili bir şekilde azaltır.

(5) Ön ve arka kanat alt panoları, araca giren şasi gürültüsünün ana merkezidir. Ses emici malzemeler sürüş sırasında amortisöre iletilen gürültüyü azaltmak ve lastikleri ve yol yüzeyini bastırmak için ön ve arka tekerlek alt panellerine bağlanır. Altın yapısal eleman tarafından üretilen darbe gürültüsü.

(6) Başlatıcıya ait ateş duvarına bir ses geçirmez ped eklenmesi ve başlatıcının gelen sesini azaltmak için alet koltuğunun alt katmanına bir durdurma pedi eklenmesi. Başlatıcı, en önemli gürültü kaynağı ve sürücüye en yakın gürültü kaynağıdır. Gösterge panelinin alt kısmının kalınlığını ve başlatıcı güvenlik duvarının kalınlığını arttırdıktan sonra, motorlu dönüş başlatıldığında gelen bölmedeki yüksek frekanslı ses basıncını baskılayabilir. En belirgin kısmı.

(7) Son olarak, arabanın tavanına bir ses yalıtımlı pamuk + şok pedi katmanı tutturulur. Bu, yalnızca güneşin kurumasını etkili bir şekilde engellemekle kalmaz, aynı zamanda otomobil içindeki sıcaklığın doğrusal yükselmesini de önler ve yağmurun etkili bir şekilde düşmesine neden olan çatı plakasının sertliğini artırabilir. Yağmur damlası çatıya çarptığında, ses arabaya gelir.


Bir çift:Meselelere Dikkat Edin Sonraki:Polyester Elyaf Pamukun Rolü