Stüdyo dekorasyonunda nelere dikkat etmeliyim?

- Aug 23, 2019-

Stüdyo dekorasyonunda nelere dikkat etmeliyim?

1. Önce odanın akustiğini test edin, en iyi dekorasyon planını hesaplayın ve tasarlayın.

2. Kayıt stüdyosu iki bölüme ayrılmıştır: kontrol odası ve kayıt stüdyosu. Kontrol odası, kayıt cihazları ile donatılmıştır ve kayıt stüdyosu, aktörlerin şarkı söylemesi içindir. İki odanın ortasında ses yalıtımlı duvarlar vardır ve karşılıklı iletişim için duvarlara ses yalıtımlı pencereler takılmalıdır. Ses geçirmez pencereyi takarken, dikiş yerindeki contaya özellikle dikkat edin.

3. İki oda arasında, duvardan delinebilecek, sızıntıyı önlemek için mümkün olduğu kadar küçük ve doldurulabilecek mikrofon sinyalini iletmek için bir kablo bulunmalıdır.

4. Kayıt stüdyosu mümkün olduğunca ses yalıtımlı olmalı ve kapı ses yalıtımlı kapılarla donatılmalıdır.

5. Dış dünyanın ses yalıtımına ek olarak, stüdyo dekorasyonu de odanın yankılanmasını azaltmak için sesi absorbe etmelidir.

6. Kontrol odasının dekorasyonu temel olarak kayıt stüdyosununkiyle aynıdır. Kontrol odasının elektrik prizi güvenli ve düzenlidir ve toplam kontrol anahtarı vardır.

7. Kayıt stüdyosundaki ışık, göz yorgunluğunu önlemek için mümkün olduğunca yumuşak olmalıdır.

8. Stüdyonun akustik dekorasyonu genel dekorasyon yönteminden farklıdır. Akustik tasarıma dayanır ve doğal kayıt ortamı duvarda yeniden oluşturulur. Ses ve görünüm gereksinimlerini birleştirmek için gereklidir.


Bir çift:Kayıt stüdyosu akustiği dönüşüm gereksinimleri? Sonraki:Ses emici malzeme arasındaki fark